CHORVATANIA

Komunita obyvateľov a sympatizantov obce Chorvátsky Grob

******************************************************************************************************************************************************

*                       Hľadáte kontakty na služby/servis/obchody v Chorvátskom Grobe a okolí ?                    *

*     Všetko na jednom mieste nájdete na webstránke: www.pomahamesi.sk - tu sú linky na úrady, lekárov, lekárne, odchody a trasy     *

*                       autobusov, obchody, služby, e-shopy, farnosť a aj mnohé ďalšie info o Chorvátskom Grobe, Čiernej Vode a okolí.                           *

******************************************************************************************************************************************************

V deň boja za demokraciu proti arogancii a totalite červených, ktorí aj dnes sedia na čelných stoličkách v štáte a v obciach,  osobne venujem túto poviedku, nie básničku, starostovi obce, aby mal čo preberať na pracovných stretnutiach so zamestnancami, keď už nečíta tie sociálne siete.
Tento príbeh je fikcia a akákoľvek podobnosť so skutočnosťou alebo osobami je čisto náhodná.

Do Jadranského hrobu zavítal máj a nám sa mesiac po daňových priznaniach opäť chcelo naplno žiť. Dane za nehnuteľnosti nás netrápili, lebo obecný guru namiesto poštou, poslal výmery po akejsi príbuznej z tretieho kolena.

V sobotu sme sa všetci skalní stretli na ulici hneď ráno. Slnko príjemne hrialo. Jano rozprával o svojej oslave 50-ky z minulého týždňa a o vypitom demižóne Silvánu. Fero vo štvrtok zabíjal prasa, ale jeho spomienky boli po dvoch litroch vodky dosť chabé. Isté je, že mäsiara od vtedy nikto nevidel, zato sa podarilo nájsť v chlieve spokojné prasa. Jaternice sme si radšej nezobrali, ale očakávame, že akcia zabíjačka sa vráti. Našťastie sme tu všetci projektanti, ekonómovia a tak nehrozí, že nás Fero zavolá. Strata krčmy stále bolí.

Keď abstinenčné príznaky a zábrany pominuli, boli sme pripravení, ako náš guru, konať v dlhodobo nejasných projektoch.

Dnes sme sa rozhodli nájsť pre Fera, ktorého opustila Žaneta, novú ženu. Dôvod bol pre všetkých existenčný. Ferove dochádzanie za našimi ženami po redukcii spojov MHD sa stalo pre nás neúnosné. Výpadok spojov znamenal, že po príchode domov sme museli s Ferom kvôli dvojhodinovému intervalu zakaždým navyše stiahnuť železnú rezervu slivovice, čo bolo dlhodobo neudržateľné. Rovnako sme sa zhodli, že Fero potrebuje potomka, aby nám mal kto tie dlhy vrátiť.

Nakoľko je naše konanie vždy transparentné a čestné, hoci kvalitu nášho guru nedosiahneme, rozhodli sme sa vypísať na výber ženy pre Fera verejné obstarávanie, kde by čo to mohlo kvapnúť pre všetkých. Podľa vzoru guru s obstarávaním školy na Súhvezdí, sme ako prvé vytvorili odbornú komisiu, ktorej odbornosť a prax boli zárukou úspechu. Za členov komisie boli preto nominovaní:

- učiteľ Erik, 50 ročný slobodný mládenec, bývajúci s matkou,
- právnik Rišo Valček (právnikom sme ho volali potom, čo úspešne ukončil opakovane po sebe 3 semestre na práve),
- dedo Mikuláš, vdovec, poslednú ženu vo svojom živote videl, keď Slovensko riešilo deblokáciu Ruského dlhu a do vesmíru odletel kozmonaut Bella, ktorý sa späť vrátil ako pracovník stavebného úradu.

Predmet zákazky : Žena pre Fera na 10 rokov, vek od 20 do 50 rokov, ideálne prvorodička.

Kritéria vyhodnocovania:
- preukázanie schopnosti priviesť na svet potomka (čestné prehlásenie, pri podpise predmanželskej zmluvy dokladovať potvrdením od gynekológa, nie starším ako 3 mesiace),
- najnižšia cena celkových režijných nákladov na vlastnú prevádzku a chod domácnosti na obdobie 10 rokov (všetko nad 10 by bol bonus na viac, ale poznáme Fera a sme reálni).
Každá z uchádzačiek v zmysle zákona o verejnom obstarávaní preukáže, že nemá voči sociálnej a zdravotnej poisťovni dlhy.

Predpokladaná hodnota predmetu zákazky bez DPH: 33 600,00 EUR.

Na hodnote zákazky sme sa dlho nevedeli zhodnúť. Vypočuli sme si veľké množstvo oplzlých výrazov na naše adresy zo strany našich žien, keď sme túto cenu s nimi diskutovali. Nakoniec sme cenu určili ako 280 Eur bez DPH za mesiac, ako priemer našich zbožných želaní.

Súťažné podklady si vyzdvihlo 12 uchádzačiek, z ktorých po obhliadke Fera a jeho domácnosti nakoniec ponuku predložila iba jedna, takže sme museli súťaž zopakovať.
Bol prijatý dohovor, že obhliadku Fera vynecháme a nahradíme ju v podkladoch dostatočným retušom Ferovej fotografie. Po ďalších troch návštevách Fera u našich žien a vypití našich rezerv slivovice sme upravili aj predpokladanú hodnotu predmetu zákazky na štvornásobok. Musíme sa zmieriť, že Fera sa ináč nezbavíme, takže si to zacvakáme z vlastných vreciek.

Čas sa vliekol a aby toho nebolo málo, bývalá Ferova žena Žaneta požiadala súd o predbežné opatrenie, lebo podľa nej je Fero debil, nijaké peniaze nemá a jeho ženbou by sa pre budúcnosť spôsobili nenávratné finančné škody. My to vieme, ale Fera sa zbaviť musíme. Ešte že máme známu na krajskom súde a podarilo sa predbežné opatrenie prvotného súdu zrušiť. V odôvodnení tak, ako sme to sudkyni pripravili, aby sa nenamáhala, sme uviedli, že aj debil má právo sa oženiť a nemať peniaze, lebo chybu nerobí on, ale tá, čo si ho zoberie.

Po zbavení sa predbežného opatrenia a absolvovaní skautského tábora so získaním bobríka mlčanlivosti všetkými členmi komisie boli konečne vyhlásené výsledky opakovanej súťaže, do ktorej svoju ponuku nakoniec predložili tri uchádzačky v konečnom poradí:

1.miesto – Profit Kamila, 88,07 bodov
2.miesto – suchá Zdena z Dunajskej Stredy, nevlastná dcéra Profit Kamily, 83,52 bodov
3. miesto – do počtu Gusta, 77,29 bodov

Profit Kamilu sme v obci dobre poznali. Už raz sa podobnej súťaže zúčastnila, tak sme boli naisto presvedčení, že to tento krát myslí vážne. Profit Kamila navyše v minulosti pracovala na Ministerstve dopravy, takže mala výborné styky, čo sa preukázalo aj na predložených referenciách. Profit Kamila ale chcela pred podpisom predmanželskej zmluvy hovoriť s Jožom. Trvala na deklarovaní prebratia všetkých záväzkov po zhliadnutí skutočného Fera, čo Jožo odmietol a Profit Kamila nám hneď na to zo súťaže odstúpila.

Zúfalosť zbaviť sa Fera nemala hranice, ale po tuhých a dlhých rokovaniach a dochádzaní do Dunajskej Stredy sa nám nakoniec so suchou Zdenou podarilo dňa 19. októbra uzavrieť medzi Zdenou a Ferom predmanželskú zmluvu. Šťastná správa sa rozniesla obcou rýchlosťou blesku. Jediné oko neostalo suché – zmes hnoja a zvýreného prachu nepozná hraníc.

Kto by už čakal akúsi miestnu novinárku na scéne !!!

Nástenka, pre nás nasrdených pani Tabuľa, okamžite vypátrala hneď po podpise zmluvy, že suchá Zdena má dlhy v sociálnej poisťovni. To ale nebola tá najhoršia správa. Pátraním po Zdeninom FB profile navyše zistila, že Zdena sa ešte pred siedmimi rokmi volala Zdeno. Vynosiť dieťa, ako sa následne ukázalo, za ňu mala jej nevlastná matka Profit Kamila, ktorá po zdravej úvahe a poistenej vyššej Zdeninej ponuke v súťaži, sa do obce vrátila.

Fero našťastie o ničom nevie. Sociálne siete a maily rovnako ako guru nečíta. Včera nám doniesol ultrazvukovú 3D fotku svojho potomka. Veľmi si pochvaľoval úroveň nášho zdravotníctva, akurát nerozumel, prečo sa tento monitoring robí po tme a so šatkou na očiach.
Kým bol Fero na ultrazvuku, zabehli sme za Zdenou my. Dozrel čas zúčtovania a vyzdvihnutia si provízie.

Počet zobrazení: 185

Komentár

Komentáre môžu pridávať iba členovia CHORVATANIA.

Pripojte sa k sieti CHORVATANIA

© 2019   Created by Štefan Sládeček.   Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby