CHORVATANIA

Komunita obyvateľov a sympatizantov obce Chorvátsky Grob

Občania, žijúci v obci Chorvátsky Grob alebo majúci k tejto obci nejaký iný vzťah sú v posledných dňoch, resp. skôr týždňoch vystavovaní intenzívnej kampani zo strany niektorých kandidátov na starostov alebo poslancov do Obecného zastupiteľstva v blížiacich sa komunálnych voľbách, aj keď oficiálne obdobie pre kampaň ešte nezačalo. Je to v prvom rade dôsledok dosť nezmyselného ustanovenia v zákone, ktoré výrazne zvýhodňuje politických kandidátov oproti kandidátom nezávislým, resp. nepolitickým. Nepolitický kandidát musí získať určitý počet podpisov na to, aby vôbec mohol kandidovať. Preto musí začať svoju kampaň podstatne skôr, než kandidáti za politické strany alebo koalície.

Nepolitickí, teda nezávislí kandidáti teda musia dať dohromady program ešte pred zverejnených kandidátok a teda aj prezradiť verejnosti svoje plány a nápady, čo chcú pre obec urobiť a ako budú pracovať v prospech jej obyvateľov. Politickí kandidáti potom môžu „čerpať“ námety do svojej kampane aj z už zverejnených programov nezávislých kandidátov.

Mám pocit, že presne toto je prípad volebného letáka troch kandidátov za poslancov, ktorý bol distribuovaný v ostatných dňoch a objavil sa aj na www.ciernavoda.info.

Obsah tohto letáka totiž podľa mňa jednoznačne vykráda myšlienky o zvýhodnení občanov, prihlásených na trvalý pobyt, ktoré sú v podstate reálnejšej forme uvedené už v kampani kandidáta na starostu pána Petra Adamca, odštartovanej z vyššie uvedeného zákonného znevýhodnenia na stránke www.peteradamec.sk s výrazným predstihom pred všetkými ostatnými kandidátmi.

Naviac, okrem toho, že tento leták je jasným vykrádaním z kampane iného kandidáta, považujem jeho obsah ja osobne za viacrozmerný prejav falošnosti. Viacrozmerný z viacerých dôvodov.
  • Po prihlásení sa na trvalý pobyt volajú členovia združenia, ktorých „spolukandidáti“ a spolučlenovia“ sa ešte nedávno priamo na rokovaniach Obecného zastupiteľstva Chorvátsky Grob alebo aj v rôznych diskusiách otvorene vyjadrovali, že oni nepotrebujú byť prihlásení na trvalý pobyt, lebo to pre nich nie je ekonomicky výhodné!!!.
  • Občianske združenie si de facto chce kupovať potenciálne hlasy pre svojich kandidátov za peniaze, ktoré obec získala od nenávidených developerov cez ich „výpalné“ platené obci a cez výrazne zvýšené dane z nehnuteľnosti a rôzne ďalšie „odvody“ do obecnej kasy.
  • Na letáku sú stále uvádzaní kandidáti Občianskeho združenia, ale podľa zverejnených kandidátok kandidujú ako kandidáti SDKÚ-DS a SaS.

Zatiaľ toľko. Viac si k tejto téme určite doplní každý, kto si tento môj príspevok prečíta.

Počet zobrazení: 100

Komentár

Komentáre môžu pridávať iba členovia CHORVATANIA.

Pripojte sa k sieti CHORVATANIA

Komentár osoby Štefan Sládeček o Október 25, 2010 na 1:25am
Takže stačí dobre klamať a manipulovať s informáciami a udalosťami tak, aby som si získal občanov - voličov, pričom je jedno o koho ide. Môže to byť aj podvodník a klamár, ale hlavne, že si získa občanov.
Komentár osoby Ferdinand Kolčák o Október 25, 2010 na 12:01am
Môžem sa mýliť, ale najdôležitejšie je, aby si kandidát dokázal získať dôveru občanov-voličov. A v tomto úsilí je správne formulovaný volebný program iba nutná, ale nepostačujúca podmienka.
Komentár osoby Štefan Sládeček o Október 23, 2010 na 5:56pm
Porovnávate síce zaujímavo pán Kolčák, ale trošku od veci.
Pri reklame komerčných subjektov ma nejaké vykrádanie tém veľmi netrápi, ale pri ľuďoch, ktorí sa pasujú za spasiteľov obce (aj keď neviem pred čím alebo pred kým chcú obec a aj nás spasiť), ma to zaujíma podstatne viac. A to najmä z dôvodu tej falošnosti, ktorú ste vôbec nekomentoval, pritom tá hovorí o kandidátoch a ich zmýšľaní asi najviac.

Čo podľa Vás potom má byť byť tým podstatným pre dobrý volebný výsledok v komunálnych voľbách ?
Komentár osoby Ferdinand Kolčák o Október 23, 2010 na 5:42pm
Poznáte súťaž "Kto skôr oznámi, že aj tento rok prídu vianoce?"

Znamená to, že obchodný reťazec, ktorý sa "ovianočil" ako posledný, vykradol tému vianoc od tých, ktorý to urobili už začiatkom októbra?
To, že prichádzajú vianoce vedia všetci. Podľa môjho názoru, väčšina kandidátov vie, aké sú problémy obce. A keďže riešení tiež nie je nekonečne veľa, podobnosť programových cieľov a prístupov k ich riešeniu je zákonitá. Myslím si, že volebný program kandidáta je dôležitý, ale pre dobrý výsledok vo voľbách nestačí.

© 2024   Created by Štefan Sládeček.   Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby