CHORVATANIA

Komunita obyvateľov a sympatizantov obce Chorvátsky Grob

******************************************************************************************************************************************************

*                       Hľadáte kontakty na služby/servis/obchody v Chorvátskom Grobe a okolí ?                    *

*     Všetko na jednom mieste nájdete na webstránke: www.pomahamesi.sk- tu sú linky na úrady, lekárov, lekárne, odchody a trasy     *

*                       autobusov, obchody, služby, e-shopy, farnosť a aj mnohé ďalšie info o Chorvátskom Grobe, Čiernej Vode a okolí.                           *

******************************************************************************************************************************************************

odpoveď poslanca p. Roman Tokarčík na výzvu obyvateľa zo dňa 24.9.2017

Veľavážený pán občan Selep,

v zmysle zákona 369/1990 o obecnom zriadení, paragraf 25 Povinnosti a oprávnenia poslancov Vám zasielam nasledovné odpovede:

1. Čo ste pre vašich voličov, od vášho zvolenia urobili?

Od začiatku nástupu do funkcie som podporoval starostu a vďaka podpore aj ďalších kolegov sa podarilo zrealizovať výstavbu školy na Javorovej aleji. Pevne dúfam, že aj napriek negatívnej podpore terajšej väčšiny poslancov sa podarí dokončiť výstavbu materskej školy. Taktiež som niekoľkokrát pomohol vo vybavovaní niektorých záležitosti pre výstavbu školy a materskej školy. Považujem to za jednu z najdôležitejších záležitosti pre občanov obce Chorvátsky Grob - Čierna Voda, keďže to pred voľbami označovali ako jednu z priorít. Okrem toho sa podarilo zrealizovať viacero bodov z volebného programu a obyvatelia sú pravidelne informovaní na obecnej stránke, keďže normálna forma prostredníctvom obecných novín bola zo strany poslancov zastavená. 

Verím, že väčšina obyvateľov to zaregistrovala a som presvedčený, že túto podstatnú skupinu nezaujímajú hádky na zastupiteľstvách, večné kritizovanie absolútne všetkého a ďalšie činnosti ako permanentná práca na negatívnom obraze starostu, obviňovaniu, posielaním udaní a kontrol na úrad. Za oveľa dôležitejšie považujem výsledky ako sú získané dotácie (spravte si porovnanie s inými obcami), aj to že napríklad časť obyvateľov už môže bezpečnejšie umiestniť svoje dieťa do školy, do záujmového krúžku, prejsť po označenom a osvetlenom prechode cez cestu, prípadne sa pripojiť na cyklotrasu.

2. Či budete pred hlasovaním o úvere na najbližšom zastupiteľstve od starostu požadovať zverejnenie Protokolu od Úradu pre verejné obstarávanie vo veci podnetu na zhotoviteľa stavby, najmä vo väzbe na oprávnenosť použitia dotácii a obecných financií v prípade porušenia podmienok verejného obstarávania?

Nemám k dispozícii uvedený dokument. Na zastupiteľstve som sa nezúčastnil a hlasovanie o úvere tak ako už mnohokrát predtým neprešlo. Ak by v dokumente bolo závažné pochybenie, verím, že by to už riešili orgány činné v trestnom konaní. Ak by to malo slúžiť len k ďalšiemu negatívnemu vytváraniu obrazu obce, tak nevidím zmysel, keďže záujem normálnej obce je vždy aby sa počet obyvateľov rozrastal, aby sa rozrastala postupná výstavba, rozvíjal trh z nehnuteľnosťami a pod. V prípade potreby by obec mala mať pozitívny obraz pri žiadostiach a ,,lobovaniach" o dotácie u štátnej byrokracie. Neustále vytváranie negatívneho obrazu obce by skôr vyhovovalo tomu, kto potrebuje naháňať predvolebné preferencie prípadne odradiť/znechutiť obyvateľov od účasti na ďalších voľbách atď.

3. Rovnako sa pýtam na uvedenie všetkých dôvodov, prečo ste pri ostatnom hlasovaní o úvere rozhodli za jeho prijatie?

Položte si skôr otázku koľko škôl sa za posledné štvrťstoročie postavilo a uviedlo do prevádzky.  Ak by sa nezrealizovala táto výstavba, kto by sa našiel ako schopný manažér pre prekonanie prekážok neskutočnej slovenskej byrokracie, odolný voči neustálym útokom a prekonal všetky prekážky aby na Čiernej vode bola postavená škola? Keďže v predchádzajúcich rokoch vedenie obce takmer nič nedokázalo zrealizovať tak je celkom jasné, že v nasledovnom období 20 rokov by sa tu nezrealizovala žiadna škola. 

Dôvod je teda celkom jasný, keďže nie je možné postaviť Základnú a Materskú školu prístupové a parkovacie plochy, vnútro-areálové siete, ihrisko, upraviť okolie atď. len z dotácii a obecných prostriedkov,

4. Čo ste ako poslanci podnikli smerom k starostovi obce pre ochranu demokracie, vašich voličov, ktorí boli a doposiaľ sú zo strany starostu na obecnom webe pranierovaní a uvádzaní ako neprajníci tejto obce? Stotožňujete sa s týmto starostovým konaním a závermi na obyvateľov - Kolčák, Michalík, Selep, Pytkin?

Z dôvodu zaneprázdnenosti nesledujem žiadne sociálne siete a absolútne netuším kto je Pytkin. Ak sa starosta rozhodol zverejniť nejaké stanovisko, zrejme to bola reakcia na tieto udalosti.  


S pozdravom
Roman Tokarčík

Počet zobrazení: 219

Komentár

Komentáre môžu pridávať iba členovia CHORVATANIA.

Pripojte sa k sieti CHORVATANIA

© 2019   Created by Štefan Sládeček.   Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby