CHORVATANIA

Komunita obyvateľov a sympatizantov obce Chorvátsky Grob

******************************************************************************************************************************************************

*                       Hľadáte kontakty na služby/servis/obchody v Chorvátskom Grobe a okolí ?                    *

*     Všetko na jednom mieste nájdete na webstránke: www.pomahamesi.sk - tu sú linky na úrady, lekárov, lekárne, odchody a trasy     *

*                       autobusov, obchody, služby, e-shopy, farnosť a aj mnohé ďalšie info o Chorvátskom Grobe, Čiernej Vode a okolí.                           *

******************************************************************************************************************************************************

Dnešný príbeh nie je fikcia, ale holá realita, kde konenie osôb nie je náhodné. Jedná sa o prepis zo zvukového záznamu z vystúpenia nášho starostu na verejnom rokovaní starostov a primátorov, konanom na pôde BSK dňa 23.11.2016 k otázke rozširovania diaľnice D1.

Napriek krokom predchádzajúceho starostu, napriek prijatému platnému uzneseniu nášho obecného zastupiteľstva zo začiatku tohto roku, tieto pre nášho starostu evidentne nič neznamenajú  a navyše, v štýle jemu vlastnej riadenej demokracie sú iné názory obyvateľov, odborníkov iba škaredou politikou, pričom vystúpenie pána Tahotného za Starland mu neprekážalo.
K tomu osobne dodám, že ak niektorý zo starostov mal potrebu pána Tahotného zavolať, je podstatné, že na rokovaní mohol prezentovať svoj názor a je rovnako podstatné, že iný názor mohli prezentovať aktivisti za OZ Triblavina na pozvanie iných starostov. Takto aj poslankyňa našej obce pani Vydrová mohla prezentovať stanovisko poslancov našej obce, ktorú paradoxne neprizval so sebou pán Benčík, ale iný starosta. Iba komunikácia nás môže posunúť ďalej.

Štýl zamlčiavania informácií, konanie a rozhodovanie o nás bez nás, ako sme si žiaľ v našej obci osvojili, nie je pre všetkých tou jedinou cestou ako vládnuť, ale na to musí človek dorásť.

R. Benčík: Ja som chcel povedať, že toto stretnutie malo vyzerať úplne inak. Dostal som pozvánku, že to má byť pracovné stretnutie župana a starostov a celé toto sú podľa mňa dosť zbytočne stratené hodiny. Ja môžem prečítať, že jediné stanovisko je to, ktoré sme prezentovali v apríli na stretnutí, že pre občanov obce Chorvátsky Grob nie je dôležitý spôsob rozšírenia diaľnice, ale dôležité je okolie križovatky D1 Triblavina, ktorá zabezpečí celej obci Chorvátsky Grob napojenie na diaľnicu a na starú Seneckú cestu. V kolektíve starostov okolitých obcí, a je tu aj starosta Ivan Schreiner z Ivanky, ktorý potvrdí moje slová, sme vydali stanovisko, ktoré hovorí, že pozitívny obrat v dopravnej situácii nastane jedine vtedy, pokiaľ bude čo najskôr zrealizovaný obchvat D4 a R7 a rozšírenie starej Seneckej cesty.

P. Frešo: Výborne a teraz sa chcem opýtať, keď si takto ....(nedopovedal, R Benčík pokračuje)
 
R. Benčík: A chcem sa výrazne ohradiť proti aktivitám ľuďom z ľavej strany (pozn. na ľavej strene miestnosti sedeli aktivisti z OZ Triblavina, Ing. Urban, ktorý  projektoval rozšírenie D1 a dvaja poslanci NR SR), ktorí nás zaťahujú do škaredých politických hier pred parlamentnými voľbami, župnými voľbami. A tuto spomína pán Mrva niekoľkokrát napojenie Čiernej Vody cez nejakú cestu, čo je už dávno dohodnuté, že tam ten most je zachovaný, pretože tadiaľ prúdi kopec aút. Jednoducho máme riešiť situáciu v križovatke Triblavina. A toto celé je zbytočne nafúknuté, ďakujem pekne.

P. Frešo: Ja prijmem akýkoľvek typ kritiky, ale počúvajte ma, aby sme tomu dobre rozumeli.  Ja som dal každému šancu zobrať sem ľudí, ktorých si praje, to za prvé. Za druhé, hovoriť o tom, že to je zabitý čas, tomu neveríš ani Ty sám a poviem Ti prečo. Tvoji vlastní poslanci majú možno iný názor a je to pravda, a ja tu nebudem sedieť a tváriť sa, že o tom neviem, viem to. Ja som ťa sem nedošiel blamovať, ale hovoriť o tom, že ľudia, ktorí tu povedali svoj názor, že to nemá zmysel? To nepovažujem za správne. Fakt si to premysli, či chceš k tomu takto pristupovať. A ešte hovoriť, že toto je predvolebná kampaň? Ty naozaj nevidíš, že tí ľudia majú odvahu? Ty si nemal odvahu dať protinávrh na vlastné odvolanie? Práve možno kvôli tomuto? Mal. Nikdy by som Ťa nebol za to blamoval, ale nekritizuj to, že niekto prišiel povedať svoj názor. Ja som proti tomu, aby sa nehovorilo o Triblavine. Tým, že sa o tom nehovorí sa tá situácia vyostruje ešte viac. Nemôžeš proste vytesniť tých ľudí preč. Ty ich chceš kritizovať za to, že rozprávajú, že rozpráva Tvoja poslankyňa? Kto tu konkrétne nemal hovoriť, povedz mi? Normálne mi povedz ľudsky, čo Ti na tom vadí. Tým, že vytesňuješ ľudí, vyvolávaš konflikty.

R. Benčík: ...... už bez reakcie .....

Počet zobrazení: 218

Komentár

Komentáre môžu pridávať iba členovia CHORVATANIA.

Pripojte sa k sieti CHORVATANIA

© 2019   Created by Štefan Sládeček.   Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby