CHORVATANIA

Komunita obyvateľov a sympatizantov obce Chorvátsky Grob

Včera mi bola na Anonymke adresovaná otázka citujem "Ktorá poslankyňa to bola p. Sládeček?". Venoval som sa vtedy niečomu inému a nemal som ani prístup ku všetkým textom, tak som iba krátko zareagoval, že nerozumiem, k čomu to je otázka.  Dnes k tomu niekto ďalší doplnil, že je to jedno, že neviem k čomu to je otázka a že sa ma ten predtým pýtal na to, ktorá poslankyňa k ČS PHM doplnila umývačku áut.

Takže pre úplnosť to celé zhrniem, a to takto.

1.

V diskusii na FB ku príspevku pána poslanca Kaffana o možnom odkúpení pozemku pod ČS PHM obcou na vybudovanie námestia alebo parku napísal pán Alexander Maruniak komentár a ja som naň zareagoval:

Alexander Maruniak Mne to cele pride ako ofajc. Je to uz hodne davno, co sa aj pan Sladecek nechal pocut, ze ten kusok pozemku je v podstate nevyuzitelny. Preto ho nikto na nic nechcel. Myslite si, ze by tam niekto sudny naozaj postavil benzinku? Nezarobi si tu nou ani na slanu vodu. Ze sa tu zodvihne vlna nevole proti benzinke si pan Sladecek pseudoanketou dokazal uz niekedy v roku 2010. Takze to, co sa deje teraz, je celkom sikovny biznis plan, ako predat nepouzitelny pozemok obci a este za burliveho aplauzu obyvatelov. Som zvedavy na cenu...

Štefan Sládeček Pán Alexander Maruniak. Pripravil som pre Vás reakciu, ktorú som ale dal do samostatného textu, lebo tam je viac linkov.

Nájdete to tu - https://drive.google.com/.../1Q8dwFjh3xXpLTjSMAhY.../view...

drive.google.com FB_reakcia_na_Maruniaka_030819_ku_CS_PHM.pdf

2.

Ten samostatný text, resp. súbor obsahoval moje nasledovné vyjadrenie:

Správne si to pamätáte pán Alexander Maruniak. V roku 2010 som urobil takú anketu, pretože ma k tomu vyzvalo vtedajšie vedenie obce na základe mojej žiadosti o vyjadrenie obce podľa zákona o obecnom zriadení. Tu je o tom článok z vtedajšieho obdobia „K údajnej „kauze“ benzínová pumpa.“ a za ním časovo uverejnených viacero ďalších článkov k téme ČS PHM na www.chorvatania.sk.

Po tom "období" som všetkých záujemcov/investorom výstavby ČS PHM odmietal a akceptoval som snahu vedenia z obdobia 2010 - 2013, resp. 2014, aby bolo budované nové komplexné centrum tejto časti Čiernej Vody, pretože takéto niečo v podstate bolo súčasťou mojich iniciatív od roku 2007. Toto preukazujú dva výkresy z Urbanistickej štúdie PROMCEN, a to tento výkres od Ing.arch. Mezovského a Ing.arch. Trizuljaka z roku 2010, resp. tento výkres Ing.arch. Talaša a  a Ing.arch. Marynčáka z roku 2012.

Ku zmene môjho prístupu k tej časti pozemku, kde je umiestnená ČS PHM, došlo v roku 2015, keď sa zo strany vtedajšieho vedenia obce začali „vytvárať prekážky“ pre vybudovanie I. etapy ZŠ s MŠ v lokalite PROMCEN, k čomu bola využitá aj koordinovaná zmena všetkých subjektov ku financovaniu výstavby OK Vajnorská. Vtedy som prijal ponuky viacerých potenciálnych investorov do ČS PHM a predložil som návrh na umiestnenie ČS PHM na to miesto, kde je navrhovaná teraz. Vedeli o tom riešení aj všetci poslanci OcZ a aj vtedajší starosta obce, neodmietli ho, resp. väčšina ho odsúhlasila a jedna poslankyňa odporučila doplniť tam umývačku áut. Preto sa to dostalo ako prípustná funkcia do ZaD ÚPN-O č. 1/2015.

Po schválení ZaD ÚPN-O č. 1/2015 boli rozpracované projektové a aj zmluvné riešenia so 4 rôznymi záujemcami a z nich bolo vybraté to riešenie, ktoré je teraz v štádiu územného konania.

Investor Kollarik´s, a.s. je majiteľom toho pozemku par. č. 1648/1 a má záujem tam tú ČS PHM vybudovať. Nekupoval ten pozemok s tým zámerom, aby ho teraz predával, ale reagoval na výzvu starostky obce a prejavil vôľu diskutovať o dohode na prijateľnom a zmierlivom postupe.

Takže to, čo sa deje nie je šikovný ťah, ako predať nepoužiteľný pozemok, pretože ten už je predaný a projekt ČS PHM je už v štádiu územného konania v takej verzii, ktorá je najviac prispôsobená zmenenému riešeniu dopravy v lokalite PROMCEN po rozhodnutí o dopravnom prístupe ku areálu ZŠ s MŠ v roku 2014/15 a snahe/záujmu vytvoriť základ pokojnejšej centrálnej zóny tejto časti obce Čierna Voda. Pre potrebu prebiehajúcich polemík  je aktuálne prispôsobená koncepcia centrálnej zóny dokumentovaná iba takýmto dvomi vizualizá....

3.

Odpoveď na položenú otázku na Anonymke ku obsahu diskusie z FB je nasledovná:

Pridanie umývačky áut ku ČS PHM doporučila/navrhla v rámci rokovaní MCST, a.s. s členmi orgánov obce Ch. Grob pani poslankyňa Michálková.

Počet zobrazení: 2248

Komentár

Komentáre môžu pridávať iba členovia CHORVATANIA.

Pripojte sa k sieti CHORVATANIA

© 2024   Created by Štefan Sládeček.   Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby