CHORVATANIA

Komunita obyvateľov a sympatizantov obce Chorvátsky Grob

******************************************************************************************************************************************************

*                       Hľadáte kontakty na služby/servis/obchody v Chorvátskom Grobe a okolí ?                    *

*     Všetko na jednom mieste nájdete na webstránke: www.pomahamesi.sk- tu sú linky na úrady, lekárov, lekárne, odchody a trasy     *

*                       autobusov, obchody, služby, e-shopy, farnosť a aj mnohé ďalšie info o Chorvátskom Grobe, Čiernej Vode a okolí.                           *

******************************************************************************************************************************************************

Rerendum v Chorvátskom Grobe, „Hra o tróny 2“ alebo " Ryba smrdí od hlavy.

Ryba smrdí od hlavy je staré, ale ako väčšina ľudových múdrostí platné príslovie.


V blogu na http://branislavbalint.blog.sme.sk/c/433373/referendum-v-chorvatsko... je svojským spôsobom popísaný dôvod autora, kde sa snaží objasniť prečo sa nezúčastní referenda a ako hlavný motív uvádza "drzé" vyhlásenie  poslancov, z ktorého nepochopiteľne vyčítal, že ho vydierajú. Niekoľkokrát som si pozorne spomínané vyhlásenie prečítal a po zrelej úvahe dospel k nasledovnému.  


Je dobré, že autor sa zrejme zaujíma o dianie, avšak jeho závery nemajú nič spoločné s realitou. Presný a doslovný text väčšiny poslancov o ktorom autor v blogu hovorí znie nasledovne: "Zodpovedne prehlasujeme, že naša ďalšia spolupráca s Radovanom Benčíkom nie je možná. Svojím konaním stratil dôveru väčšiny poslancov. Odmietame jeho podpisovanie zmlúv narýchlo, bez diskusie a bez zohľadnenia pripomienok, obmedzovanie verejnej kontroly, utajovanie informácií, či podivné tendre. Nebudeme schvaľovať nekoncepčné projekty či úvery, ktoré nie je ani opakovane schopný odôvodniť. S Radovanom Benčíkom na čele zostane obec ďalšie dva roky paralyzovaná. Vzhľadom k jeho nepremyslenému podpisovaniu zmlúv a preberaniu záväzkov sa môže obec dostať aj do nútenej správy. Vďaka tomu už teraz našej obci hrozia škody. Náš postoj je aktom pudu sebazáchovy pre našu obec."


Poslanec má a musí konať slobodne, podľa svojho najlepšieho svedomia a vedomia...

Ak autor považuje toto za vydieranie, potom mu chýba elementárny zmysel pre objektivitu. Ak starosta obce používa ako nástroj pochybné analýzy, ktoré už priamo na zastupiteľstvách boli namietané, spochybnené, preukázateľne neobjektívne a účelové, s cieľom hrubo zavádzať a manipulovať teda oklamať, je to minimálne neetické. Môže sa vyhovoriť, že ich nerobil on, aj keď je jasné, akému účelu mali slúžiť. Ak starosta na oficiálnej obecnej stránke uvádza nepravdivé informácie, je dôvodné sa domnievať, že to robí s cieľom poškodiť, dehonestovať a vydierať svojich oponentov. Ani po výslovnej žiadosti nemajú dotyční možnosť vyjadriť sa. Je to čítankové zneužitie svojej funkcie a vydieranie ako hrom. Aj to je ešte pochopiteľné, aj keď neakceptovateľné. Ak starosta bezhlavo minie nehorázne peniaze a na toto plytvanie je preukázateľne viac krát upozornený, má viac možností ako riešiť situáciu napr. výstavbu školy a on odmieta akékoľvek iné riešenia a  verejne by povedal, že buď to bude tak a tam kde povie on, alebo nikde, potom je to už nie len neplnenie si svojich povinností a sľubu, ale aj vydieranie najhrubšieho zrna. Nie len poslancov, ale všetkých obyvateľov, ktorých sa to bytostne dotýka a stávajú sa rukojemníkmi v "jeho hrách".


Ak najbližšie bude mať autor chuť písať blog o vydieraní, mal by sa lepšie rozhliadnuť okolo seba. V prípade, že na tieto "maličkosti " autor blogu pozabudol, potom výpovedná hodnota ním napísaného je nulová. Ostáva len otázka v mene čoho, alebo koho, má slúžiť účelové vymývanie mozgov. Treba dúfať, že občania majú dostatok inteligencie a informácií aby pochopili, že aj dobre znejúci blog plný nepodstatnej omáčky o nezávislosti, okorenený klamstvom, so subjektívnym záverom, ktorý svätí účel, môže byť  riadnou hlúposťou. Podobnosť s realitou je čisto náhodná.     

Počet zobrazení: 353

Komentár

Komentáre môžu pridávať iba členovia CHORVATANIA.

Pripojte sa k sieti CHORVATANIA

© 2019   Created by Štefan Sládeček.   Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby