CHORVATANIA

Komunita obyvateľov a sympatizantov obce Chorvátsky Grob

Ľudovít Marsovszky

43r., projektový manažér, Chorvátsky Grob, Na Pasienku 4, Sloboda a Solidarita

Budúci rok to bude 10 rokov, čo bývam na Čiernej Vode. Prisťahoval som sa sem kvôli lokalite, ktorá mi ako bratislavčanovi vtedy prišla najvýhodnejšia pre prímestské bývanie. Tesne za mestom, s vtedy ešte dobrou dostupnosťou, kúsok od ďiaľnice (do 5 rokov sľubovaný diaľničny privádzač), malokarpatská vínna cesta, tradícia husaciny, šúrska rezervácia, chov koní, golfové ihrisko, zámoček v centre, termálny prameň… Taký potenciál, toľko možností! Dokonca som dal Čiernej Vode prednosť pred bývaním v Rakúsku. Keď sa na toto moje dávne rozhodnutie pozerám,
zmocňuje sa ma zúfalstvo.

Predchádzajúce vedenie a zastúpenie obce (za starostovania p. Balaška) tu pokazilo, čo sa dalo. Dodnes nechápem, ako je možné, že za takú diverznú činnosť voči vlastnej obci nebol nikto braný na zodpovednosť. Nielen politickú, ale aj trestnoprávnu.
Súčasné vedenie a zastúpenie zasa dokonale prešustrovalo politický kapitál, ktorý po posledných voľbách malo a vôbec nevyužilo šancu na obrat k lepšiemu.

Preto som sa na poslednú chvíľu rozhodol kandidovať na poslanca. Myslím si, že už nie je o 5 minút 12, že už je po dvanástej. Ja však nemám politické ambície a ani nebudem nikoho presviedčať, aby ma volil. Kľúčovou vecou pre mňa je, aby bola obec v správnych rukách a aby sa tu konečne začali riešiť nakopené problémy. A aby sa zároveň začal využívať stále veľký potenciál, ktorý naša obec má. Veď ak to zoberú do rúk slušní a šikovní ľudia, tak sa tu dá urobiť obrovské množstvo vecí, za 4 roky sa dá naša obec zmeniť tak, že nám budú susedia
závidieť (a nie my im).

Je podľa mňa dôležité, aby okrem schopného starostu, ktorý dokáže veci vybavovať a manažovať, bola v zastupiteľstve aj potrebná politická dohoda a teda vôľa veci naozaj riešiť. Deštruktívnej opozície sme si užili za posledné obdobie dosť. Myslím, že už nemáme čas na ďalšie dohadovanie a naťahovanie sa. Nový starosta a nové zastupiteľstvo by mali okamžite začať konať. Veď sa pozrime len na najhorúcejšie veci, ktoré už ďalší odklad neznesú a treba ich riešiť okamžite: výstavba školy a škôlky, napojenie na D1 cez “neexistujúcu” Triblavinskú, grafikon MHD do Bratislavy, správa vodovodu a kanalizácie externou firmou…

Preto podporujem vo voľbách tím Moderná obec. Rada Benčíka ako starostu a jeho 6 kolegov ako poslancov. Poznám ich ako ľudí a poznám ich volebný program (http://www.modernaobec.sk/program/).
Viem, ako tvrdo pracovali, aby sa pripravili na riešenie záväzkov v programe obsiahnutých. Dokonca sa im podarilo viacero vecí vybaviť ešte pred samotnými voľbami. A myslím, že nie je obvyklé, aby občianski kandidáti už počas kampane dokázali suplovať činnosť vedenia obce.
Viem, aký je Rado nekonflikný a pragmatický človek. Kto sa s ním ešte osobne nestretol a nerozprával, môže vidieť jeho pokojný a konštruktívny prístup aj v predvolebnom videu (http://chorvatania.sk/page/volby2014).

Na skupine Moderná obec oceňujem aj fakt, že postavila iba 6 kandidátov na poslancov. Toto riešenie vie síce zabezpečiť minimálu nadpolovičnú väčšinu, ale zároveň dáva priestor na dostatok iných poslancov. Či už na budúcu úzku spoluprácu a ešte rýchlejší posun vpred,
alebo na kontrolu a konštruktívnu opozíciu.

Rád by som vyzval všetkých voličov k účasti na voľbách. Dôkladne si pozrite, kto kandiduje, aký je to človek, čo je za ním, čo sľubuje / plánuje a najmä, aká je jeho schopnosť sľuby dodržať a plány naplniť.
Nech sa rozhodnete akokoľvek, prosím príďte voliť. Je dôležité, aby si budúce vedenie a zastúpenie vybrali naozaj občania tejto obce na základe triezveho uváženia a nie pod tlakom rôznych manipulatívnych hier, ktorých sme svedkami. A za dôležité považujem aj to, aby mal nový starosta a noví poslanci čo najväčší mandát, t.j. čo najväčší počet našich hlasov. Aby sme si zvolili takého starostu a takých poslancov, ktorí sa budú zodpovedať reálnej väčšine.
Sú to všetko na prvý pohľad frázy, ale v sobotu sa naozaj rozhoduje o našom živote.
Komunálna politika má zo všetkých politík na neho najväčší vplyv.

Poďte voliť, prosím.

Komentár

Komentáre môžu pridávať iba členovia CHORVATANIA.

Pripojte sa k sieti CHORVATANIA

© 2024   Created by Štefan Sládeček.   Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby