CHORVATANIA

Komunita obyvateľov a sympatizantov obce Chorvátsky Grob

******************************************************************************************************************************************************

*                       Hľadáte kontakty na služby/servis/obchody v Chorvátskom Grobe a okolí ?                    *

*     Všetko na jednom mieste nájdete na webstránke: www.pomahamesi.sk - tu sú linky na úrady, lekárov, lekárne, odchody a trasy     *

*                       autobusov, obchody, služby, e-shopy, farnosť a aj mnohé ďalšie info o Chorvátskom Grobe, Čiernej Vode a okolí.                           *

******************************************************************************************************************************************************

Anonymka mi neumožnila uverejniť dlhý príspevok ako reakciu na pána Martina. Takže riešim to cez blog.

Toto je príspevok pána Martina:

Tak toto je sikovne napisane.

Obec teda OK nepotrebuje lebo vlastne naco ? Ved ... povinnosť obce podieľať sa na výstavbe OK Vajnorská nesúvisí s výstavbou ZŠ s MŠ.

Zaroven, ale ..... Tá povinnosť obci vyplýva zo zákonných kompetencií obce (a podľa mňa aj BSK), ale aj zo stanovísk starostu obce Balaška z roku 2009, vyjadrených pred zástupcami developerov, BSK, OÚ Senec, ODI OR PZ.

čize z toho vypliva nasledovne ... povinnosť obci vyplýva zo zákonných kompetencií , ale podla tvrdenia nesúvisí s výstavbou ZŠ s MŠ.

Skoda len ze obratene je to trochu zlozitejsie a ze uspesna kolaudacia ZS a MS s tou OK suvisi. Ale je to potesitelna sprava povinnosť obce podielat sa na vytavbe OK Vajnorska nesuvisi s vystavbou ZŠ s MŠ. " To nam vsetkym teda odlahlo ".

Dovatok ku komentu 22.10.2015 00:08:31 pre vsetkych citatelov .... Zareagujem len na cast textu kde som priamo menovany a teda mam dovod a pravo sa vyjadrit. Konkretne na cast, citujem " Ja nemôžem za nikoho osobné problémy so starostom, nemôžem za ne a ani nevidím dôvod na to, aby ste sa tu na mne odbavovali za to, ako s Vami komunikuje starosta. Toto som napísal aj pánom Martin a Jozef Selep.

CHCEM UPRESNIT PRE NEZNALYCH SITUACIE , ze toto NIE JE PRAVDA. Ja nemam ziadne osobne problemy so starostom, skor naopak. Mame normalne vztahy a dost casto komunikujeme, navyse ked mam otazky ci navrhy, nemam problem a priamo sa s panom starostom osobne stretnem, navyse mu ku cti sluzi, ze nikdy moje stretnutie neodmietol a vzdy sa nase diskusie niesli v pragmetickej rovine aj ked mame na vela veci iny pohlad. Preto podsuvanie v konstrukcii ako to napisal pan Sladecek je uplne scestne. Evidentne tu niekomu nedochadza, ze to co robim nema nic spolocne s osobnym vztahom ku starostovi, ale so sposobom chorych rieseni, ktore sa tu uz dlhe roky udomacnili. Prikladov aj tu na anonymke najdeme neurekom....

A toto je moja reakcia:

Pán Martin,
.
Vy mne vytýkate spôsob "znevažovania" názorov iných diskutérov, ale v podstate ste to práve Vy, kto používa túto metódu. Aj ostatný príspevok ste začali veľavravným "Tak toto je šikovne napísané." O ďalších vetách vo Vašom texte ani nehovorím! Neviem, o čo Vám vlastne ide a či z toho máte radosť, keď používate vyjadrenia "To nám teda odľahlo." a pod.
To akože Vy môžete moje argumenty takto "riešiť", ale ja nemôžem nič?
.
Trvám na svojom vyjadrení, že riešenie financovania I. etapy OK Vajnorská nesúvisí s aktuálnym rozpočtom pre financovanie ZŠ s MŠ, ale že obec musí v budúcnosti počítať s finančným prispením na OK Vajnorská ako celok. Táto úloha obce ale nie je žiadna nová vec a ani nesúvisí s nejakými zmenami v ostatných týždňoch alebo mesiacoch. Je to konzistentne v tej istej polohe minimálne od 2009.
.
Čo ale vytvára dôležitý súvis OK Vajnorská a ZŠ s MŠ je termín realizácie, ktorý výrazne predbieha  akékoľvek povinnosti MCST, a.s. ako stavebníka OK Vajnorská a vlastníka pozemkov pod väčšou časťou OK Vajnorská.  
K tomu je ale potrebné zopakovať to, čo si zrejme neuvedomujete alebo Vám to logicky v spleti faktov uniklo.
******
MCST, a.s. mala za súhlas s umiestnením OK Vajnorská na svojich pozemkoch získať ZaD ÚPN pre Projekt PROMCEN. Nie za realizáciu, pretože tá je logicky až predmetom realizácie nejakých stavieb v lokalite PROMCEN a nie podmienkou vynútených ZaD, keď sa zrazu priemyselný poľnohospodársky areál ocitol v centrálnej zóne zastavených polí.
.
Aktuálne má MCST, a.s. platné ÚR na celú OK Vajnorská,  SP pre I. etapu OK Vajnorská a aj deklarovaný záväzok realizácie I. etapy OK Vajnorská bez okamžitých nárokov na financovanie od obce a aj od BSK, ale s požiadavkou na riešenie ich participácie v súlade so zákonom na základe budúcej dohody (na ktorú doteraz ani obec a ani BSK akosi nemali čas).
.
Na druhej strane má MCST, a.s. za plnenie svojich záväzkov k dispozícii prísľub OcZ z uznesenia č. 90/2015, že niekedy v budúcnosti možno tie ZaD ÚPN PROMCEN budú aj skutočne schválené/prijaté. Až po vyjadrení od BSK o termíne stretnutia ku OK Vajnorská až na 14.10. 2015 som požiadal spracovateľa ZaD ÚPN Projektu PROMCEN o zapracovanie možnosti umiestniť v danej lokalite aj ČS, dovtedy tam také funkčné využitie územia nebolo uvedené.
Prísľub v uznesení e to o niečo "silnejší" prísľub oproti tomu, ktorý už MCST, a.s. mala v Uznesení č. 88/2012, ktorý potom spravodliví a nepotrestateľní poslanci OcZ a aj starostovia obce akosi zabudli, resp. rovno odmietli splniť.
.
Ak neviete Vy pán Martin a aj niektorí ďalší obyvatelia tejto dediny pochopiť, že po toľkých rokoch sľubov, odmietnutí ich plniť, resp. zmenených sľubov už nebudem prijímať ďalšie finančné riziko len na základe ďalších sľubov, tak s tým už nič neurobím.
******
Ten termínový súvis medzi I. etapou OK Vajnorská a I. etapou ZŠ s MŠ som ale na druhej strane nikdy nespochybnil, práve naopak.
Aj keď sa podľa mňa mohol dopravný prístup ku I. etape ZŠ s MŠ riešiť aj tou prístupovou komunikáciou, ktorou bude riešený prístup na stavenisko, tak som vo všetkých materiáloch a o umiestnení ČS potrebu I. etapy OK Vajnorská uvádzal ako hlavný argument pre svoje konanie aj v súvislosti s projektom Umiestnenia ČS.
.
Po doručení emailu od BSK v septembri o termíne stretnutia až 14.10. 2015 som navrhol riešenie cez eliminovanie rizika na strane MCST, a.s. (za daného stavu som jednoducho nebol a ani nebudem ochotný investovať vlastné zdroje do realizácie I. etapy OK Vajnorská pri spochybnení pôvodných dohôd a nedodržaní záväzných prísľubov z Uznesení OcZ) s tým, že využijeme možnosť získať iné zdroje skorším premenením pozemkov na peniaze, aby nebol ohrozený termín realizácie ZŠ s MŠ a aby mohla byť realizovaná aj COOP Jednota. Niekto si z tejto formulácie/úvahy vydedukoval, že ide o drahší predaj pozemkov a roztočilo sa koleso úvah a konštrukcií.
.
Dokonca sa v rámci všetkých týchto rokovaní vytvára aj priestor pre riešenie kanalizácie po Triblavinskej ulici, aby bolo rozpracované aj definitívne riešenie pre celú dotknutú lokalitu. Hoci dlhodobé šírenia poplašných správ o stave lokality PROMCEN robí svoje a nie je jednoduché presvedčiť potenciálnych záujemcov, že to nie je tak, ako čítajú na FB alebo počúvajú od zasvätených obyvateľov.
.
Ak nemáte problém si so starostom tie súvislosti medzi financovaním OK Vajnorská a ZŠ s MŠ vo väzbe na rozpočtové možnosti obce vysvetliť pán Martin, tak si to s ním vysvetliť a nepýtajte sa teda na to mňa. Pretože či sa Vám to páči alebo nie, skôr to vyzerá tak, že alebo si to so starostom vydiskutovať neviete, hoci z tých Vašich vyjadrení skôr vyplýva, že možno nechcete a v podstate Vám táto "verejná argumentačná presilovka vyhovuje". Inak by ste stále a za každú cenu v mojich vyjadreniach nehľadali ďalšie a ďalšie nejasnosti a neotvárali by ste ďalšie diskusné úvahy o zahmlievaní v mojich argumentoch.

Počet zobrazení: 228

Komentár

Komentáre môžu pridávať iba členovia CHORVATANIA.

Pripojte sa k sieti CHORVATANIA

Komentár osoby Štefan Sládeček o Október 22, 2015 na 8:33pm

Pán Martin, ja som to predsa napísal, aj keď nie takto stručne.

Pozrite si prosím (ak máte čas) tento blog: http://chorvatania.sk/profiles/blogs/je-zopar-dni-po-rokovani-ocz-z... ,

alebo potom ešte aj tento: http://chorvatania.sk/profiles/blogs/informacia-o-adresnej-vyzve-na...

Komentár osoby Martin Michalík o Október 22, 2015 na 6:15pm

V prvom rade vdaka za rozsiahlu odpoved. Ak Vam stala za to a cas ktori ste jej venovali aj to je znakom, ze nam na tomto probleme mimoriadne zalezi, aj ked kazdemu mozno z inych dovodov, ale to je v poriadku. Ked sa v uvode pytate o co mi ide, tak presne o to, co je napisane v tomto blogu. Tu ste na priestore jednej strany a hlavne v odsekoch 4, 5, 6 vysvetlili cely proces a to o com sa doteraz takto otvorene nekomunikovalo. Jasne a zrozumitelne. Keby ste tie odseky napisali skor nemuseli sme si tu vypisovat litanie a obcania by pochopili snad AJ INE suvislosti. Paradoxne si v zasade neodporujeme v podstate, len v detailoch prevedenia a sposobe riesenia. To je ale tiez na dlhsiu odpoved.

© 2018   Created by Štefan Sládeček.   Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby